Untitled design (6)

 WEISS היא חברה שוויצרית, הפעילה כ30 שנה בתחום האודיו הביתי וההקלטות האולפניות, דניאל וויס מייסדה, הוא אחד מדמויות המפתח בפיתוח האודיו הדיגיטלי מאז שנות ה70 , המוצרים שייצר עבור אולפנים, אולמות קונצרטים ואמנים היוו אבן דרך בתעשייה ורבים מפיתוחיו הפכו לסטנדרט המוביל את המהפכה הדיגיטלית עד היום, ב2021 הוא זכה לגראמי עבור פועלו בתחום ההקלטות והמאסטרינג.

החל משנות ה90 החל דניאל וויס לנצל את הידע האדיר שלו בתחום המידע הדיגיטלי ולפתח מוצרים עבור האודיו הביתי, הנגנים והממירים שלה העמידו אותה במהירות בחוד החנית של תעשיית HIFI עם ביקורות נלהבות ביותר, כל מוצר אשר יוצא תחת ידם נשאר בשוק שנים רבות , מבלי להוציא דגמים חדשים חדשות לבקרים, וגם דגמים ותיקים שאינם בייצור , עדיין מבוקשים בשל איכותם הקיצונית.

מוצרים

DAC 204

204  הוא ממיר הכניסה לעולם של WEISS  , בחברה מכנים אותו אולר שוויצרי, ומדובר במוצר פשוט מדהים ברמות מחיר שלא נראו עד כה אצל החברה. זהו מוצר שיצא במקור בליין המקצועי של החברה המיועד לאולפנים אולם הרעש שהוא יצר סביבו והVFM היה גדול כל כך שהוא נמכר כעת גם בליין הביתי

מדובר במכשיר קטן וממזרי שעשוה פשוט הכל, עבודה עם AES ,spdif, USB, TOSLINK

המרת קבצים וחיבור למספר מקורות בו זמנית, זהו מכשיר שנשמע מדהים ללא קשר לסביבת המחיר בה הוא מופץ .

לסקירות על המוצר:

DSP 501/502

Digital Dignal Drocessor and Network Renderer

מדובר בנגן רשת מתקדם ביותר, ROON READY , עם אופציה לשימוש במגוון רחב אחר של תוכנות ניגון מוזיקה דרך UPNP הנגן משלב בין היתר יציאות אוזניות באיכות גבוהה ביותר ומערכת DSP פרי פיתוח WEISS המשלבת מספר אופציות הכוללות Room correction, ואיקוולייזרים לעיוותים בחלל הניתנים לשמירה קבועה במכשיר, הDSP מציג אופציות רבות נוספות וניתן לקרוא עליהם בהרחבה:
https://www.weiss.ch/products/dsp501-dsp502-processors.

כמו כן ניתן לוותר על השימוש במערך הDSP ולנגן בBYPASS בלחיצת כפתור מבלי כל התערבות של המערכת, רוב המשתמשים יחוו את ה501/2 DSP כנגן PLUG AND PLAY פשוט, המתמשק מיד עם ROON והממיר הקיים ומביא לתוצאות פשוט מדהימות.

501/502 DAC

זהו דגם זהה ל DSP אך הוא מכיל בתוכו ממיר A/D באיכות קיצונית, הממיר הקודם דגם ה202 זכה למעמד אגדי וגם לאחר שנים רבות מאד מאז הוצאתו הוא מתחרה בקלות עם ממירים מודרניים ויקרים בהרבה, ה501/2  אשר החליף אותו לאחר זמן כה ארוך בשוק, שיפר את יכולתיו כממיר ומשלב בתוכו את כל מערכת הDSP  ויכולות כנגן רשת רב תכליתי המתמשק עם תוכנות רבות ובראשן ROON
מדובר בממיר – נגן קלים ביותר לתפעול בשל היות ה502 DAC ROON READY , חיבור של כבל רשת בלבד מאפשר גישה לכל התכנים המאוכסנים והתממשקות עם TIDAL ו QUBUZ
גם בממיר, בנגן זה ניתן לבטל או להפעיל את ה DSP בלחיצת כפתור כדי לקבל את הSIGNAL בצורה הטהורה ללא כל התערבות, זהו מכשיר שקוף צלול וטבעי, עם מהירות ופירוט יוצאי דופן בכל טווח התדרים, הוא מאוזן כל כך ויכולות התחום התחתון שלו פשוט מדהימות, כל התכונות האלה משתלבות עם מוזיקליות יוצאת דופן בזכות FLOW מרשים ללא כל אנליטיות. זהו מכשיר שיעמוד בכבוד גם בסט אפים קיצוניים ביותר ומציג יכולות של ממירים מהיקרים בשוק.

לסקירות על המוצר:

HELIOS

זהו ממיר הדגל של החברה, הנגן שבו מבוסס על הDSP המפורסם של WEISS בדיוק כמו בגרסאות 501/502 אולם המרת הקבצים נעשית על ידי מערכת חדשה שפותחה, הכוללת שעון משודרג וארבעה צ'יפים לכל ערוץ. התוצאה מכשיר שמזכיר את ה501/502 בנטרליות והמוזיקליות אך בעל עומק ומשקל פשוט אדירים, זהו ממיר שיתאים גם למערכות אולטרא הייאנד בעל יכולות פשוט קיצוניות .

לסקירות על המוצר: