Kondo  היא אולי חברת ההגברה המוערכת ביותר בהיסטוריה וללא ספק אחת המשפיעות ביותר על תעשיית ההי אנד.

מדובר בחברה קטנה ביותר שכבר ארבעים שנה מייצרת מוצרים ללא שמץ של פשרות, מן הרכיבים הטובים, בבנייה ידנית ויסודית ומשיגה יכולות סוניות שעבור אודיופילים רבים נוגעים בשלמות.

החברה פרצה לתודעה בשלהי שנות השבעים כאשר עולם ההי אנד התעסק כמעט ורק במגברים טרנזיסטורים עמוסי ואטים כאשר הירויאסו קונדו הציג את מגבר הסינגל אנדד שלו אשר התבסס על צמד מנורות 211 עם הספק נמוך וצליל שלא השאיר רבים אדישים, מגברי סינגל אנדד כמעט ונשכחו במרוצת הזמן וכמעט ולא נשארו באופנה מחוץ ליפן. קונדו חידש לא רק בהבאתם חזרה למרכז הבמה אלא הביא עימו איכויות בנייה שלא נראו לפני כן ( וגם לא ממש אחר כך) .

כיוון שתעשיית ההייאנד היתה תמיד תעשייה קטנה ורבים מהרכיבים האלקטרונים שבהם השתמשו היו של Mass Market, קונדו לא רצה לשלבם במוצרים שבנה בשל תוצאות ירודות לטעמו, כמו כן נסיונות שעשה בייצור שנאים המחווטים בכסף הובילו אותו להעמיק לחקור ולפתח את השימושים במתכת הזאת כאשר השיג תוצאות מדהימות בבניית שנאי כסף. החברה בניצוחו החלה לייצר רכיבים רבים בעצמה, כבלים, קבלים, סוקטים, קונקטורים, אטנואטורים, וכמובן השנאים המפורסמים שלה, באיכויות בנייה וסוניות פשוט קיצוניות.

החברה זכתה להצלחה גדולה מעבר לים על ידי המשווק הבריטי שלה פיטר קוורדרופ, בעקבות סכסוך משפטי הוקמה Audio note הבריטית בעלת קו מוצרים רחב ומגוון בהרבה מזו היפנית ( אך לעיתים תחת שמות יפניים דומים למוצרי המקור באיכות ותכנון שונים לחלוטין ) ואילו קונדו המשיך לייצר תחת שמו את ההגברות שלו.

עם פטירתו המפתיעה בשנות התשעים הועבר השרביט לאחד מהמהנדסים הבכירים שהיה יד ימינו והוא ממשיך את מסורת המצוינות חסרת כל הפשרות של החברה.

 

הסאונד של קונדו

אסתטיקה מושלמת, חוסר מכניזם ונינוחות מוחלטת הם מאפיינים המקשרים בין כל סוגי הגברה שהחברה מייצרת גם אם הם שונים זה מזה באופיים.
בהאזנה למוצרי החברה מתקיימת תחושה פשוט שלמה שלא מעוררת את המאזין לחפש נקודות חוזקה וחולשה ספציפיות אלא פשוט חוויה טוטאלית שלמה ומרגשת שמשאירה קרוב מאד אל המוזיקה.

הליין של החברה כיום

החברה מייצרת ליין מצומצם מאד, חמישה מגברים, שלושה סוגי קדם מגברים, שני מגברי פונו ושנאי סטפ אפ, שתי סדרות כבלים וראש לפטיפון.

החברה מונה שבעה עובדים בלבד, כל אחד מהם ותיק מאד בחברה, היא מייצרת את רוב הרכיבים בעצמה בתיבות נחושת בעלות השפעה קריטית על הצליל. איכות הכסף שבה משתמשת החברה היא עליונה ביותר ובמוצרים קריטיים ישנו שימוש בסלילי כסף מיושן אשר "נחים " 30 שנה, תהליך שאן לו לדברי החברה תחליף עם שום תהליך טרמי או כימי הקיים היום.

איכות הבנייה העילאית, הייצור העצמי של רכיבים רבים כל כך, השימוש בחומרי גלם כה גבוהים וכושר הייצור הכל כך נמוך ( פחות מ30 יחידות של אונגקו ו10 יחידות של קגורה לשנה לדוגמא ) מביא למחירים יקרים ביותר ולזמני המתנה של מספר חודשים לכל הזמנה.

 

מגברים

ONGAKU

אחד ממגברי המנורות האייקוניים בהיסטוריה , זהו מגבר שנתן השראה למאות יצרנים אחרים שבנו גרסאות משלהם למוצר, אך הONGAKU תמיד עמד לו מעליהם. קשה למצוא עוד מגבר עם סאונד כל כך שלם שסוחף את המאזין עמו כל כך, זהו המגבר שמלווה את החברה מתחילת דרכה והיחידי שנשאר מהליין המקורי, הוא עבר שינויים במהלך השנים אך העיקרון נשאר זהה, 2 מנורות של 211 10 קילו כסף טהור שמתחלק בין שנאים קבלים, קונקטורים כבילה וסוקטים ותיבת נחושת כבדה, החברה מייצרת עד 30 מגברים כאלה בשנה עם רשימת המתנה ארוכה ביותר.

KAGURA II

מגברי המונובלוק הללו הם מעיין גרסא מורחבת לONGAKU עם 2 מנורות 211 לכל צד, הרכיבים הקיצוניים ביותר שהחברה בונה וכל הידע המצטבר שלה, כאן מביאה החברה את     תכנון הסינגל אנדד להספקים חזקים בהרבה המיועדים לרמקולים שבדרך כלל לא יתאימו למגברים מסוג זה. אלו מגברים השוקלים יחד כ120 קילו מתוכם עשרות רבות של קילוגרמים מכסף ונחושת. בנייה של מגבר כזה אורכת מספר חודשים והוא אחד המגברים היקרים ביותר בעולם. קשה לתאר את החוויה שזוג מונובלוקים כאלה יודעים להפיק במערכת המתוכננת היטב מסביבם. 

GAKUOH II

מונובלוקים אשר מזוהים עם החברה שנים רבות ומשתמשים במנורות יציאה של B300 הטריודים במפורסמים בהיסטוריה. 20 וואט בתצורת פוש פול, דינמים להפתיע עם המיד ריינג' הכי משכר שאפשר להעלות על הדעת.

MELIUS

המגבר החדש ביותר של החברה שמהווה המשך לOVERTURE , האינטגרייטד המוערך והמצליח שלהם. 4 מנורות EL34 בפוש אנד פול מייצרים 32 וואט בלבד אך בזכות ספק כח מוגדל, ותכנון חסר פשרות מיועד להתמודד היטב עם רמקולים מודרניים. למרות הנתונים על הנייר מדובר בבריון אמיתי עם סאונד מדהים דינמי מהיר ומפורט בצורה קיצונית ביותר.

SOUGA

מגבר סטריאו סינגל אנדד המייצר 8 וואט בזכות שתי זוגות שפורפרות 3A2  , שנאי יציאה מכסף ויכולת דחיפה גדולה בהרבה ממידותיו הצנועות ( ביפן בחדר האזנה של החברה הוא מודגם עם זוג רמקולי W 801D&B  כדי להבהיר מה יכולים לתת 8 וואט מתוכננים ובוצעים היטב ) זהו אחד המגברים האהובים של החברה עם מידריינג' עשיר ודרייב מפתיע.

מגבר משולב

OVERTURE

זהו המגבר המשולב וה"פשוט" ביותר של החברה אולם גם הורסאטילי ביותר, בזכות ספק כח חזק ביותר ובניית פוש פול ידחוף בקלות גם רמקולים קשים להנעה כל זה עם היופי הטונאלי של מנורות 34EL   ויכולת להתאים למספר רב של סגנונות ומחיר צנוע ביחס לשאר מוצרי החברה, כבר במוצר הנ"ל אפשר להבחין בתכונות הנדירות של מוצרי החברה בתוספת נוחות של משולב ועצמה אדירה.

קדם מגברים

G70

קדם המגבר המצליח ביותר של החברה, ומהווה בעצם את אחיו הקטן של הG 1000  הבכיר, ורסטילי ביותר, מתאים למגברי  החברה בכל רמת מחיר אך מביא עימו שיפור רב גם למערכות שאינם בנויים על טהרת קונדו, מהווה דרגת כניסה למוצרי החברה  ובכל זאת ממוצב הרבה מעל קדמים נחשבים בעולם, בעל שתי רמות גיין להתאמה למגברים רבים.

M7 HERITEGE

לאחר בקשות רבות החברה חזרה ליצר את הקדם הפופולרי שלה עם שיפורים רבים, ספק כח נפרד, פונו סטייג' פנימי והמיד ריינג' הטוב ביותר שיש לחברה להציע. אחד מהקדם מגברים הרציניים ביותר שמיוצרים כיום.

1000G

הקדם מגבר הבכיר של החברה ואחד הטובים שנבנו אי פעם, בנייה פשוט קיצונית משתי תיבות ענק המכילות את הקדם ואת ספק הכח בתיבות נפרדות, שנאי כסף האטונאטור הטוב ביותר שניתן לבנות וחלקים אחרים כולם יקרים לחריד מספק במה אדירה צבעוניות ורגש שלא נשמעו לפני בשום קדם אחר.

אנאלוג

GE1 + SFZ

פונו סטייג' פופולרי העשוי כרגיל מרכיבים עילאיים ביותר וסטפ אפ טראנספורמר הידועים כטובים בעולם  בעל יכולת להתמודד עם הגיין וההתנגדות הנמוכים כל כך של ראשי החברה ועדיין לייצר פירוט ושקט מופתיים הסטפ אפ טרנספורמר כולל את הכבל הטוב ביותר של החברה ומסוגל לעבוד עם ראשים בעלי התנגדויות נוספות מלבד ראשי קונדו

10GE

הפונו סטייג' הבכיר ביותר שהחברה תכננה אי פעם, עשרות קילוגרמים של כסף ונחושת עשויים בשני תיבות נפרדות , מיועד לשידוך עם הציוד האנלוגי הטוב ביותר שקיים בעולם, פונו עם רזולוציה וחיות פשוט מבהילה.

ראש פונו M-IO

הראשים הללו הם אגדה מהלכת וכעת עוברים שינוי גרסא נוספת, קשה לתאר אנלוג יותר מוצלח משילוב הראשים הללו במערכת שמסוגלת להכיל אותם ( בשל גיין והתנגדות נמוכים מאד ) מנכ"ל החברה מאסמיקי אוקזאקי בונה אותם בעצמו וההמתנה לקבלתם יכולה לעלות על שנה. 

כבלים

בניגוד למחירים האדירים של מוצרי החברה , כבלי הכסף של קונדו רחוקים מלהיות יקרים ביחס למחירי תעשיית ההיאנד העולמית. אבל אן בהם שמץ של פשרה. אלה כבלים טבעיים ביותר נקיים מכל שמץ של מלאכותיות. הביקוש לכבלים הללו גדול מאד בשל איכות הכסף הקיצונית התוצאה הטבעית והמחיר הסביר.

אינטרקונקטים

  • KSL VZII – הפופולרי ביותר של החברה, 88 גידי כסף טהור, צליל טבעי וצלול מפורט ביותר, ללא שום בהירות האופיינית לכבלי כסף מסויימים.
  • LS 41 – הכבל הבכיר של החברה, עשוי מ 152 גידי AGED SILVER עטופים במשי, דינמי מפורט צליל ועם זאת נינוח וטבעי, כבל מטורף.
  • LS 41 ARM CABLE   – כחלק משרשרת הצליל שמתחילה בראשים קונדו מייצרת כבל זרוע המקביל לאינטרקונקטים הבכירים שלה שממשיכים לסטפ אפ טרנספורמר ופונו סטייג' שכולם עשויים מכבילה זהה לשמירה מקסימלית על אופי הצליל 
  •  

כבל רמקולים

SPs-2.7 – החברה מייצרת רק כבל אחד וכצפוי הוא פשוט קיצוני באיכותו, שימוש בכסף של סדרת הLS41 מהודק מפורט ודינמי, מחירו רחוק מאד מהמחירים הקיצוניים של כבלי הייאנד רבים והתמורה שהוא מביא פשוט מדהימה

כבלי חשמל

PARSEMON –  כבל בעל מוליכי נחושת המתאים בעיקר למקורות 

AVOKADO – כבל בעל מוליכי כסף המתאים בעיקר למגברים וקדם מגברים